//
you're reading...
recenzje srzętu

w teren z Nike Air Alvord 9

Najnowszy Alvord to już 9 generacja tego modelu – czyli już faza dorosłości. Zachowanie buta to potwierdza.
Alvord ma twardą podeszwę, która jest jednocześnie dość czuła – dobrze chroni przed wystającymi elementami podłoża (np. gruby żwir, kamienie, korzenie), a jednocześnie zapewnia wystarczający kontakt, by czuć się ‘in control’. But jest przy tym amortyzowany – poduszka gazowa w pięcie oraz pianka na całej długości pozwalają na swobodne przebiegnięcie krótkich odcinków twardych (np. z domu do parku/lasu), jak również chronią nasze podwozie na twardych szlakach.
Agresywny bieżnik nie zamula się – guma podeszwy nie klei się do błota. Dobre trzymanie na szutrze, ubitej i miękkiej ziemi, żwirze, korzeniach, kamieniach. Zero problemów przy zbieganiu i wbieganiu, nawet przy naprawdę stromych zboczach.
Rewelacyjne jest trzymanie stopy – pewne i niezauważalne. System sznurowania zapewnia dobre dopasowanie do stopy. Dobre trzymanie pięty, niezauważalne dzięki dość grubej wyściółce. Dużo miejsca na palce. Buty są szczelne – nawet bieganie po kopnym piachu nie zakończyło się koniecznością wysypania ciężarówek piasku z butów.
Minusik za sznurówki, które są zbyt śliskie. Po zmianie na  skręcane – zero problemów.
Buty mają system WaterShield, dzięki któremu mają być bardziej odporne na wodę. Niestety, w trakcie testów nie padało i nie mogłem tego sprawdzić. Przebiegłem kilka starych kałuż – woda nie dostała się do środka. Szkoda, że nie było deszczu – pełniej by się sprawdziło system WS.
Alvordy są ciepłe, brakuje im przewiewności w ciepłe dni (test w temp. zewn. 15-20C). Za to pewnie odpowiada wspomniany system WaterShield. Mam nadzieję, że będą super na późną jesień i zimę.
Ochrona palców jest porządna. Spotkania z korzeniami i kamieniami nie spowodowały konieczności amputacji palców piszącego te słowa.

Podsumowanie
Fajny but dla biegacza o szerokiej stopie, który biega po lasach i polnych drogach. Sprawdzi się rewelacyjnie w chłodne dni – jesienią, zimą i wczesną wiosną. Dobra amortyzacja, dobre trzymanie drogi, świetny system wiązania. Plusy za ochronę palców.

PS
Biegający Radek, przygotowując się do Maratonu Warszawskiego popełnił powyższą recenzję. Niestety nie wystartuje bo zaliczył nieprzyjemnego zająca i stopa odpoczywa – nabiera mocy na inne starty 🙂

Reklamy

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

Blog Stats

  • 16,145 hits
Reklamy
%d blogerów lubi to: